Oļegs Auzers dzimis Rīgā, 1950. gadā.
Ar mākslu sāk nodarboties no sešu gadu vecuma. Pimais lielais darbs, kas tapa pirmskolas vecumā ir koka burinieks.
20 gadu vecumā sāk apgūt juveliera amatu juvelieru rupnīcā. Pēc pāris gadu apmācībām un juveliera diploma saņemšanas strādā juvelierizstrādājumu darbnīcā, kur arī iegūst daudz zināšanu un pieredzes no vecmeistariem.
Pēc tam seko mācības Maskavā lietišķās mākslas institūtā. Paralēli aizraujas ar austrumu medicīnu un filosofiju. Tā bagātinoties ar citu tautu kultūru veidojas sava vērtību skala, kura arī attainojas O.Auzera darbos. Neviens nevar būt labāks skolotājs kā apkārtējā vide, jo tur ir viss – gan krāsu salikums un toņi, gan kompozīcija un gan proporcijas, tāds ir O. Auzera uzskats.
Septiņdesmito gadu mijā Rīgas pionieru namā Oļegs Auzers izveido pirmo bērnu juvelieru pulciņu.
Strādājot uzņēmumā „Daiļrade” par vecāko mākslinieku, izveidoja modelētaju grupu, kurā darbojoties varēja savienot mākslinieciskās idejas ar ražošanu.
Astoņdesmitajos gados vadīja juveliermākslas studiju „Rotkalis”. Tajā paša laikā dibina vēl vienu mākslas studiju „Auda” zveijnieku kolhozā „9. maijs”.
1991.gadā nodibina „Auzera juvelieru mākslas koledžu”, kurā tika realizētas viņa koncepcijas mākslā. Šinī laikā tiek radīti daudz monumentālu darbu. 2001. gadā radītais 128 cm augstais un 20 kg smagais augļu trauks bija pirmais darbs atjaunotajā Melngavja nama sudraba kolekcijā.
Atzinīgi Oļega Auzera darbus novērtēja arī mūsu valsts eksprezidente Vaira Vīķe Freiberga, savas prezidentūras laikā pasūtot darbus un tādejādi reprezentējot Latviju.
Mākslinieka ieguldījums kultūrā nav tikai viņa mācekļi, bet arī dāvinājumi Melngalvju namam, Rīgas kuģniecības un vēstures muzejam, Limbažu muzejam un Šveices valsts muzejam Cīrihē.
“Cilvēka augstākais mērķis ir būt par cēloni visam, bet viņa patiesā būtība un laime ir piepildīt otra vēlēšanos!”
Oļegs Auzers
Oļegs Auzers — leģendārais sudraba burvis, kas nopietni aizrāvies arī ar Austrumu medicīnu un filozofiju, savā grāmatā “Mans sudraba ceļš apziņā” stāsta par mākslinieka un dziedniecības speciālista tapšanu caur pieskārieniem: tie ir pieskārieni bērnībai, mākslai, ētikai, bez kuras, kā izsakās pats autors, visi esam vien “gabals gaļas”. Garīgā un fiziskā pasaule ir vienotas, veidojot mūs tādus, kādi esam, un par savu ceļu uz patību vēstīts arī O. Auzera saistošajā stāstā. Pārsteigs gan dziļās atziņas, kas liks aizdomāties ikvienam lasītājam, gan gluži praktiskie padomi, kā katrs pats varam izmantot sudrabu savas veselības stiprināšanai. Un, protams, tiem, kas vēl nav apmeklējuši Dzīvā sudraba muzeju Limbažos, elpa aizrausies no grāmatā iekļauto mākslas darbu filigrānā skaistuma.
Viena no augstākām mākslas izpausmēm ir juveliermāksla, jo viņa ietver sevī zīmēšanu, gleznošanu, veidošanu, kompozīciju, ķīmiju, metālmācību un daudzas citas zinātnes un prasmes. Kā piltuve iesūc tehniskās un garīgās zināšanas.
Jebkurš var apgūt sākot no nulles, jo katrā no mums ir visi talanti, tikai viņi ir jāatver, bet tas jau ir manā ziņa.
Dzīvā sudraba muzejā ir iespēja apskatīt sudrabkaļa Oļega dzīves redzējumu sudrabā, redzēt kā top mākslas darbi un pasūtīt individuālas, tieši jums darinātas rotas. Piedāvājam arī kāzas sudrabā. Jaunlaulātajiem pašiem ir iespēja izveidot savas dzimtas simbolu sudrabā.
Baltijas Juvelieru Asociācijas jeb Baltic Jewellers Association mērķis ir izveidot labvēlīgu darba vidi Baltijā, lai saglabātu un attīstītu juvelieru arodu. Juvelieru tiesību un intrešu aizsargāšana un aizstāvēšana Baltijā, Eiropā un pasaulē.
Biedrībā var iestāties jebkura rīcībspējīga fiziska un juridiska persona vai tiesībspējīga personālsabiedrība, iesniedzot noteiktas formas pieteikumu, kuru nosaka biedrības valde.