Auzers | Dzīvā Sudraba Muzejs
16470
single,single-post,postid-16470,single-format-link,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive
 

Dzīvā Sudraba Muzejs

Sudrabs ir metāls, kuram piedēvē ārstnieciskas un pat maģiskas īpašības. Jau izsenis no sudraba izgatavoja traukus, tā pretbaktereoloģiskās īpašības izmanto medicīnā. Bet īsti meistari rada no sudraba mākslas darbus. Īstu sudraba maģiju jūs sajutīsiet tāda paša nosaukuma muzejā Limbažos. Ekspozīcijā ir ne tikai smalkas sudraba rotaslietas un dekoratīvi priekšmeti. Galvenais eksponāts ir unikālā „Nākotnes pils 3001”, lielākais sudraba mākslas darbs Baltijā. Tā radīšanai tika iztērēti 30 kg cēlmetāla. Darba autors un muzeja izveidotājs ir Latvijā un aiz tās robežām labi zināmais Oļegs Auzers. Katrā darbā autors iegulda ne tikai savu meistarību, bet arī dziļu filozofisku domu.

Oļegs Auzers, Baltijas juvelieru asociācijas prezidents: Muzejā var apskatīt lielizmēra kompozīcijas, kas stāsta par mūsu dzīvi – mūsu vājībām, kaislībām un lietām, kas aizrauj. Darbi veidoti tā, lai katrs no mums pēc to apskates varētu palūkoties uz savu dzīvi un savām vājībām. Kad mēs šīs lietas apjēdzam, paši kļūstam labāki.

„Sudraba pils” ataino visu reliģiju simbolus. Kompozīcijā „Mīlestība un naids” ziedi un asā šķautne simbolizē diametrāli pretējas jūtas. „Vēlmju slazds” atgādina, ka jebkurai vēlmei ir sava cena. Bet oksidētā sudraba apzeltītais „Lidojošais holandietis” ir alegorija par mūsu dzīvi – mūžīgs ceļš, par spīti vētrām. Viens no pēdējiem autora darbiem veltīts notikumiem Ukrainā.

Oļegs Auzers, Baltijas juvelieru asociācijas prezidents: Ideja ir tāda, ka cilvēkā ir viss, – kā mēs sevi vadām, kā apzināmies sevi šajā pasaulē, vai tuvojamies kaut kam augstākam, vai tomēr dzīvnieciskam. Kā mūs mētā, te augšā, te lejā. Tas ir atainots šajā darbā.

Oļega Auzera veidoto sudraba piespraudi nēsā Anglijas karaliene Elizabete, viņa trauki ir Romas Pāvesta ēdamzālē, daudzi darbi izstādīti pasaules muzejos un prezidentu rezidencēs. Muzejs ir arī skola. Tie, kuri vēlas apgūt juveliera arodu, no visām pasaules malām ierodas pie meistara uz individuālām nodarbībām. Muzejā jaunlaulātie var paši izveidot savu sudraba ciltskoku, un beigt ceremoniju pie Mīlas vārtiem. Tie simbolīzē vīrišķo un sievišķo sākumu. Muzejā pieejami gida pakalpojumi, var padzerties sudraba ūdeni un vērot aizraujošo meistaru darbu.

Dzīvā sudraba muzejs
Limbaži, Burtnieku iela 4
tālr. 29 356 858 29 434 435
www.sudrabamuzejs.lv