Auzers | klasika.lsm.lv
38
single,single-post,postid-38,single-format-quote,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive
 

klasika.lsm.lv

Tiklīdz sāc sevi žēlot, bēres ir tikai laika jautājums...

— klasika.lsm.lv

„Noskaņojumam atbilstoša klasiskā mūzika mani izrauj no stagnācijas, liekot paskatīties tālēs, apzināties sevi, nospraust nākamos mērķus. Veidojas interesanta dzīve. Tiklīdz sāc sevi paijāt un savu ķermeni – žēlot, tu esi jau miris. Bēres ir tikai laika jautājums,” tik skarbs ir Oļegs Auzers – Baltijas Sudraba ceļa un Dzīvā sudraba muzeja dibinātājs, sudrabkalis ar vairāku desmitu gadu pieredzi Austrumu medicīnā.

Mākslinieka intereses ir pārsteidzoši plašas: Tibetas medicīna un Austrumu cīņas, kalnu slēpošana un tēlniecība kokā, metālā, mālā, akmenī. Viņš pamatīgi iedziļinājies arī daudzu reliģiju vēsturē.

Viņā mīt prasība pēc monumentāliem darbiem un idejām, kuru īstenošanai fiziski nepieciešama labas klasiskās mūzikas klātbūtne. Taču tikpat spilgtu iespaidu Oļegā rod cīruļa dziesma Limbažu pusē: „Kad rīta agrumā cīrulis trallina – tā ir aizkustinoša mūzika!”

Tikām džezu meistars sauc par labu pašizpausmes līdzekli, kas izkustina miesu un noder labākai vielmaiņai, taču neatrauj garu no ķermeņa.

Intervija ar Oļegu Auzeru ir neierasti dziļa, filosofiska, daudzpusīga. To caurvij meistara daudzpusīgas zināšanas un uz savas ādas izbaudītā pieredze. Saruna raisās arī par to, kā mēs varam palīdzēt paši sev ar dažādu skaņas frekvenču palīdzību un arī par tik nemateriālām lietām kā reinkarnācija. “Ja nav iepriekšējo dzīvju pieredzes, mēs neko šeit nevaram darīt. Ja nu vienīgi grāvjus rakt,” ir pārliecināts Oļegs Auzers. Viņš atzīst, ka stratēģiski esot tendēts uz nākotni. “Man ir absolūti skaidri plāni, kas jāpaveic tuvāko piecu un desmit gadu laikā.”

Intervijā „Klasikai” mākslinieks atklāj, ka pirmo spilgtāko muzikālo iespaidu saņēmis Rīgas Domā, kur 13 vai 14 gadu vecumā apmeklējis Baha mūzikas koncertu: „Tas bija vareni! Jutos burtiski satriekts, ka eksistē kas TĀDS… Bahs mani gluži vai “pabīdīja” ārpus ķermenim. Pasaule pārvērtās. No tā brīža sākās mani filozofiskie meklējumi, jo sapratu: tikai ar to, ar ko mani baro skola, ir par maz.”

Oļega Auzera muzikālo prioritāšu saraksta pirmajā vietā ir Johans Sebastiāns Bahs, tālāk rindojas indiešu rāgas, ukraiņu tautas dziesmas, Šarla Vidora mūzika Parīzes Dievmātes katedrālē, ebreju lūgšana un vēl, un vēl.