Auzers | Tikšanās ar juvelieri Oļegu Auzeru Liepājā
16478
single,single-post,postid-16478,single-format-link,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive
 

Tikšanās ar juvelieri Oļegu Auzeru Liepājā

Sestdien, 4.decembrī, plkst. 13.00 Liepājas muzejā paredzēta tikšanās ar juvelieri Oļegu Auzeru, kura sudraba izstrādājumu izstāde “Sudraba vētra Liepājā” pašlaik skatāma muzejā un piesaistījusi lielu skatītāju interesi.

Izstādi Liepājas muzejā atklāja 25. novembrī un tā skatāma līdz 19. decembrim. To atklāja juveliermeistara Oļega Auzera audzēkņi un izstādes līdzautori Ligita Žemaitīte-Auzere, Kristīne Kalvīte un Mareks Skromāns. Diemžēl, pats juveliermeistars slimības dēļ izstādes atklāšanā nepiedalījās.

Sudrabkaļa Oļega Auzera izstāde „Sudraba vētra Liepājā” ir veltījums visiem liepājniekiem. Izstādē apskatāma daļa no pēdējo gadu darbu klāsta, kā arī dažu viņa mācekļu darbi.

Šobrīd Liepājas muzeja izstādē ir arī apskatāms Oļega Auzera dāvinājums Liepājas pilsētai, ko izstādes atklāšanā viņa audzēkņi svinīgi pasniedza Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājam Uldim Seskam. Tas ir fragments no 2009.gada darinātā darba „Tautas mugurkauls”.

Oļegs Auzers dzimis Rīgā, 1950. gadā. Ar mākslu sāk nodarboties no sešu gadu vecuma. Pirmais lielais darbs, kas tapa pirmskolas vecumā ir koka burinieks. 20 gadu vecumā sācis apgūt juveliera amatu juvelieru rūpnīcā. Pēc pāris gadu apmācībām un juveliera diploma saņemšanas strādāja juvelierizstrādājumu darbnīcā, kur arī ieguvis daudz zināšanu un pieredzes no vecmeistariem.

Pēc tam sekoja mācības Maskavā lietišķās mākslas institūtā. Paralēli aizraujas ar austrumu medicīnu un filosofiju. Tā bagātinoties ar citu tautu kultūru veidojas sava vērtību skala, kura arī atainojas mākslinieka darbos. Neviens nevar būt labāks skolotājs kā apkārtējā vide, jo tur ir viss – gan krāsu salikums un toņi, gan kompozīcija un gan proporcijas, tāds ir Oļega Auzera uzskats.

Septiņdesmito gadu mijā Rīgas pionieru namā Oļegs Auzers izveido pirmo bērnu juvelieru pulciņu. Strādājot uzņēmumā „Daiļrade” par vecāko mākslinieku, izveidoja modelētaju grupu, kurā darbojoties varēja savienot mākslinieciskās idejas ar ražošanu. Astoņdesmitajos gados vadīja juveliermākslas studiju „Rotkalis”. Tajā paša laikā dibināja vēl vienu mākslas studiju „Auda” zvejnieku kolhozā „9. maijs”. 1991.gadā nodibināja „Auzera juvelieru mākslas koledžu”, kurā tika realizētas viņa koncepcijas mākslā. Šinī laikā tika radīti daudz monumentālu darbu. 2001. gadā radītais 128 cm augstais un 20 kg smagais augļu trauks bija pirmais darbs atjaunotajā Melngavja nama sudraba kolekcijā.

Atzinīgi Oļega Auzera darbus novērtēja arī mūsu valsts eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga, savas prezidentūras laikā pasūtot darbus un tādejādi reprezentējot Latviju. Mākslinieka ieguldījums kultūrā nav tikai viņa mācekļi, bet arī dāvinājumi Melngalvju namam, Rīgas kuģniecības un vēstures muzejam, Limbažu muzejam un Šveices valsts muzejam Cīrihē.